Energeticky efektivní dům

Nízkoenergetický a pasivní dům – souhrně energeticky efektivní dům – lze obecně popsat jako objekt, který svým obyvatelům umožňuje tepelný komfort při velice nízké tepelné energetické spotřebě.

Toho lze dosáhnout například pomocí tzv. pasivních zisků tepelné energie, které budova získává z venkovního slunečního záření a tepelného vyzařování spotřebičů a obyvatel uvnitř domu. Úkolem domu je toto pasivně získané teplo nepustit ven, čehož hravě dosáhne díky materiálům ze kterých je postaven, kvalitním zateplením bez tepelných mostů a energeticky nenáročnými technologiemi vytápění.
To vše s jediným cílem – bydlet komfortně a neutratit skoro žádné peníze za vytápění! Obyvatelé takových domů si spokojeně bydlí, zatímco ostatní s nelibostí sledují rostoucí náklady za energie.

  • Z jakých materiálů jsou tyto domy postaveny?
  • Jak složitá je legislativa při stavbě těchto domů?
  • Jak se postupuje při stavbě a jaké jsou metody zateplování?
  • Jaké další otázky nastoluje problematika nízkoenergetického bydlení?

Otázek na toto téma může být mnoho – my Vám na většinu z nich odpovíme. Postupně se zde dočtete o aktuálních tématech v oblasti energeticky efektivních domů doplněných o fotografie a videa spolu s postřehy ze zahraničí a rozhovory s těmi, kteří už na vlastní kůži znají problematiku okolo tohoto moderního bydlení.

zpět