cs / en

Nízkoenergetické rodinné domy a pasivní domy

Rostoucí domy

Rostoucí domy jsou ideálním řešením pro mladé páry a rodiny. Při plánování budoucnosti je otázkou, kolik bude mít pár dětí a kolik budou potřebovat prostoru. Pro mnohé mladé páry je ale problémem velká finanční zátěž a to i u těch nejlevnějších hypoték. Řešením tak může být rostoucí dům, kde nejsou třeba ihned tak vysoké náklady. Rostoucí dům totiž roste podle počtu obyvatel a jejich prostorových nároků. Prostor lze naopak zmenšit i v době, kdy se naopak děti rozutečou do světa.

Rostoucí dům je také pohodlnějším řešením, díky kterému navíc můžete bydlet rychle. Není třeba se kvůli přírůstkům stěhovat a opustit tak své přátele, školu, zaměstnání nebo operovávanou zahradu.

Zvětšení rostoucího domu lze bez problémů provést bez přerušení bydlení a tedy bez většího zásahu do běžného života. Rozšíření domu lze navíc financovat upravenou hypotékou.

Na počátku myšlenky rostoucího domu stojí důkladně propracovaný projekt, který už je na budoucí růst domu připraven. Dům musí být správně umístěn na pozemek, aby zvětšení bylo možné, počítá se s rozvody energií i napojením dalších modulů domu. Projekt zcela vylučuje znehodnocení vzhledu a dispozice domu při jeho růstu. Projekt tak musí být chytře vytvořen ve všech uvažovaných variantách velikosti domu.

Koncepce rostoucích domů je oproti běžným druhům výstavby odlišná v mnoha faktorech. Vzhledem k tomu, že základem je modulová stavba, odlišují se rostoucí domy především dobou potřebnou k realizaci, která je o 30% až 50% rychlejší než u běžné stavby a přitom tato rychlost stavby modulového domu nijak nenavyšuje náklady. Doba výstavby rovněž není nepříznivě ovlivněna špatným počasím. Navíc jsou tyto modulové stavby robustnější než běžná stavba, moduly jsou totiž postaveny tak, aby vydržely i přepravu z výrobní haly na místo stavby. Veškeré úpravy dle projektu, jako např. instalace vnitřních rozvodů nebo podlahy a podklady, probíhají na modulech již ve výrobní hale a tak není staveniště znečištěno prachem a odpadem. Snadno tak získáte rychlé levné bydlení.