Dřevostavby Bidlo Praha  

Nízkoenergetické
rodinné domy a pasivní domy

 
Info +420 777 658 361                  Ke stažení                   Katalog domů
   
    Úvod » Nabídka domů » Houseboaty

Houseboaty

Houseboaty jsou netradiční domy složené ze dvou částí - plovoucích pontonů z různých materiálů, na kterých jsou umístěny moduly užitné části. Objekt se může přesouvat dle požadavků majitelem a aktuálních možností kotvení na toku řeky.

Stěžejní výhodou bydlení v housboatu spočívá v tom, že nemusíte shánět pozemek pro stavbu domu. Stačí si jen pronajmout kotviště v nějaké říčním či mořském přístavu. Pokud nezaparkujete houseboat na rybníku, můžete se s ním kdykoli přesunout, klidně i do jiného státu. Nebudete se přitom muset stresovat stěhováním.

Pokud si zvyknete na poněkud stísněné prostory jednotlivých místností, můžete si užívat specifické bydlení, které by vám mnozí záviděli. Střechu houseboatu, tedy palubu, můžete v prosluněných dnech využívat jako terasu. Houseboaty lze využít jak na specifické rekreační stavby, tak i pro celoroční bydlení na vodě.

Elektřinu a vodu si lze obvykle za poplatek připojit přímo v přístavu. Kanalizace je většinou řešena septikem, který je třeba jednou za čas vyvézt. Případně lze použít chemické WC, které ale nemá takovou kapacitu, jako žumpa.

Plavidlo je třeba registrovat a provádět na něm pravidelné technické prohlídky. Pro přesun do zahraničí je nutné mezinárodní osvědčení pro rekreační plavidla a také doklad o způsobilosti k vedení plavidla. Bližší informace o všech osvědčeních vám podá Státní plavební správa spadající pod Ministerstvo dopravy.

Typy pontonů

Plastové pontony – „katamaránové“ plováky v polypropylenu s UV stabilizací. Plováky jsou vícekomorové. Materiál je částečně pružný a při nárazech nepraská, deformuje se a následně vrací do původního tvaru.

Ocelová vana – možnost využití prostoru vany, díky čemuž může být loď nižší a při plavbě stabilnější, překonává nižší odpor při větru. Velmi dobré jízdní vlastnosti díky malému ponoru. Základem je ocelová konstrukce. Obšívka je z pozinkovaného plechu 3-4 mm, opatřené dvousložkovým základním a polyuretanovým vnějším nátěrem.

Ocelové pontony – obdélníkový profil 0,75 * 0,75 m, na konci zešikmené. Složený je z více sekcí o délce 1,5 m (vodotěsných komor). Každá sekce má výtlak 844 kg.

Železobetonové pontony – vyrobeny z betonu s ocelovou výztuží a DEHA závěsy pro usnadnění manipulace. Jsou osazeny kováním pro jejich vzájemné spřažení. Lze je osadit lehkým zábradlím z kompozitních materiálů odolných vůči agresivnímu prostředí. Maximální rozměry jsou 10 x 2,4 m, výška 1,2 m. Takový ponton unese cca 3,5 tuny při ponoru 0,65 m.

 
 
 

Kontaktní informace

Dřevostavbybidlo s.r.o.
Stankovského 377/38
250 88 Čelákovice

Tel.: +420 777 658 361
Email: info@drevostavbybidlo.cz

IČ: 24681784
DIČ: CZ24681784

 

Jak jste nás našli

Nejnovější články

Všechny články »
  Posílili jsme tým
Pokud se chystáte postavit dům neváhejte nás kontaktovat. Posílili jsme tým o zkušené pracovníky. Těšíme se na Vás!
  Prověřená společnost
Získali jsme Certifikát "Prověřená společnost". Více na www.proverenaspolecnost.cz